Keskväljak 12, Paide Paide, Järva maakond

235 000€ 611.34€/m²
Kinnisvara tüüp: Maja
Pindala (m2)
384.4
Tube
18

Kinnistu kohta

  • Katastrinumber: 56601:007:0001
  • Krundi pind: 676 m2
  • Korrusel: 3
  • Maa sihtotstarve: Elamumaa
  • Ehitusaasta: 1917

Kirjeldus

MÜÜGILE ON TULNUD PÕNEVA AJALOO JA SUUREPÄRASE ASUKOHAGA MAJA PAIDE SÜDAMES.

Huvitavaid fakte leiate allolevatelt linkidelt:
https://majalood.weissenstein.ee https://et.wikipedia.org/wiki/Paide_ajalugu

Massiivsete kivimüüridega hoone on väga unikaalne ja stiilne, sobiv nii koduks, esindushooneks, majutusasutuseks kui ka äripinnaks- miks mitte combo sellest kõigest kokku. Seinad hoiavad talvel hästi sooja ja suvel kaitsevad liigse kuumuse eest. Vahelaed on tugevad, lisaks kahele põhikorrusele on täielikult välja ehitatud ka katusekorrus, kust avaneb kaunis vaade Paide vanalinnale ja üleval on veel pööning kivikatuse all.
Majas on kõrged laed, osa ruume on põhjalikult renoveeritud, osa alles ootab renoveerimist. Aknad on läbi maja igasse ilmakaarde, kokku on 4 WC-d, 2 vannituba ja 1 duššikabiin. Ruume/tubasid on kokku 18. Praegu osaliselt kasutusel eluruumidena ja kodukontorina. Enamus mööblist ja tehnikast jääb sobivusel ostjale, samuti pesumasin, külmutuskapp, kubu, keraamiline pliit, ahi, nõudepesumasin.

Esimese korruse pinda kasutab Wabakohvik https://wabakohvik.weissenstein.ee https://srik.vabakond.ee/paide-srik Piltidel nähtav sisustus kuulub kohviku omanikule. Kohvikul on ka valve.

Olemas on hoones kõik kommunikatsioonid- kaugküte- temperatuur reguleeritav ruumide kaupa, tööstusvool, tsentraalne vesi ja kanalisatsioon. Köetavat pinda on majas esimesel ja teisel korrusel ca 2×130 m² ja katusekorrusel ca 100 m².
Soovijale saadan korruste plaanid meilile.

Kinnistu ise koosneb kahest katastriüksusest: 56601:007:0001 ja 56601:001:0095, pinda kokku 676 m². Suletav sisehoov on piiratud hoonete ja aiaga, tasuta parkimine kinnistul.

Ehitatud on hoone ajavahemikus 1901-1905, kuigi register näitab esmakasutust 1917
Sihtotstarbeks on ärimaa, tüüp : elu- või ühiskondlik hoone ja ehr.ee näitab administratiivhoonet. On võimalik sihtotstarbe muutmine, kuid hetkel ei ole see olnud oluline. Rahvastikuregistrisse kande tegemiseks oleks see vajalik ja võimalus selleks on olemas.

Transpordi ühendus ning kõik muu eluks vajaminev on vaid mõne sammu kaugusel
Veel lisainfot leiate Paide vanalinna muinsuskaitseala kohta lingilt https://register.muinas.ee

Kui ma koheselt telefonile ei vasta, siis helistan teile tagasi esimesel võimalusel. Kindlasti saate päeva jooksul ka meilile vastuse ja helistada võite julgesti 7 päeval nädalas, oodatud on kõik mõistlikud ettepanekud.
Vajadusel aitan ja nõustan teid, jagan teiega oma 20-aastase kogemuse jooksul kogunenud teadmisi, seda tehingu vormistamisel, pangalaenu taotlemisel, samuti soovi korral ka teie olemasoleva kinnisvara müümisel.

Võta maakleriga ühendust

Ülle Reivart

Kinnisvaramaakler

 

Kinnisvaraalane vahendustegevus Harjumaal, Tallinnas ja Hiiumaal

Staaž kinnisvaras: 20 aastat.